DR Grajeta
Brak recenzji

 

Zabiegi skleroterapii kompresyjnej (obliteracja, ostrzykiwanie żylaków) polegają na podawaniu w miejscu uszkodzenia żył leków, które powodują zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z układu żylnego. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Jest to praktycznie bezbolesne. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, np. udo, czy podudzie. Zabieg trwa zwykle około pół godziny.

Nieodłącznym elementem leczenia jest stosowanie kompresjoterapii. Po zabiegu założony zostaje opatrunek uciskowy w formie specjalnej pończochy samonośnej lub specjalistycznych bandaży. Potem należy spacerować przez około 30 minut. Nie wolno w tym czasie stać ani siedzieć. Opatrunek uciskowy należy utrzymywać bez przerwy od 5 do 14 dni - w zależności od zaleceń lekarza, przez pierwsze doby także podczas snu.

Po zdjęciu opatrunku, noga nie wygląda najładniej. Chore naczynia to wyczuwalne ręką zgrubienia. Przy dotykaniu lekko bolą. Noga wzdłuż zamykanego naczynia jest koloru sinego, brązowego lub żółtego. Kostka może być spuchnięta. Zmiany te ustępują bez żadnej interwencji i nie pozostawiają żadnego śladu. Im szersze naczynie było usuwane, tym dłużej wchłaniają się ślady po zabiegu. Drobne pajączki znikają nawet po dwóch tygodniach. Zmiany towarzyszące zamykaniu najszerszych żył będą wchłaniane przez organizm nawet przez pół roku, wyjątkowo - jeszcze dłużej. Po zabiegu można chodzić do pracy, wypełniać swoje wszystkie obowiązki. 
Następny zabieg można wykonać najszybciej po 2 tygodniach, ale nie ma przeszkód, by robić je rzadziej. Pacjentom średnio wystarczają 3-4 zabiegi na nogę dla osiągnięcia zadowalającego efektu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest unieruchomienie (niemożliwość chodzenia) i - w niektórych przypadkach - stosowanie terapii hormonalnej. Ciąża i karmienie piersią jest też czasem, w którym nie wykonujemy zabiegów.

Przewagą sklerotarapii kompresyjnej nad leczeniem operacyjnym jest:

  • możliwość przeprowadzenia jej w warunkach ambulatoryjnych,
  • brak konieczności znieczulenia,
  • brak urazu tkanek, czyli brak blizn po zabiegu,
  • brak konieczności korzystania ze zwolnień lekarskich oraz
  • niski koszt.
400.00 PLN 15 min.
  •  Dostępny
  •  częściowo dostępny
  •  zajęty
  •  wybrany
  •  Niedostępny

Opinie

Brak recenzji
W 100% polecam termoablację żylaków w/wym metodą. Pan doktor jest bardzo sympatyczną osobą , a do tego konkretny i bardzo profesjonalny. Miałam operowane dwie żyły odpiszczelowe. Zabieg odbył w ,,Przychodni Stopy'' w Zamościu . Pan doktor bardzo sprawnie poradził sobie z moimi dużymi żylakami , zupełnie bez bólu w trakcie i po zabiegu. Po zabiegu nie wystąpiły żadne komplikacje. Jeszcze raz dziękuję panie doktorze! Anna Voss, Erftstadt.
Anna na Znany Lekarz
życzą
Zdrowia, zdrowia, zdrowia .... na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
życzą Katarzyna i Robert Grajeta
Pan doktor jest bardzo kontaktowy , w prosty klarowny sposób wyjaśnił mi na czym polega leczenie. Czułam się przez cały czas bezpiecznie oraz , że jestem pod opieką profesjonalisty. Otoczył mnie fachową opieką nie tylko w czasie zabiegu również po mim. Polecam gorąco.
Jagna
Bardzo polecam dr Grajetę, przeprowadził mi zabieg usunięcia żylaków kończyny dolnej w grudniu. Życzliwy, dokładny w leczeniu, poświęca dużo uwagi pacjentowi i jego chorobie. Jestem zadowolony z zabiegu, polecam każdemu. Pozdrawiam Cholewiński.
P.Ch.
Wizyta przebiegła sprawnie, dostałam wszystkie odpowiedzi na moje pytania, bardzo rzeczowy lekarz, usg zrobione szybko. Polecam
Monika